Jak przygotować się do wizyty fizjoterapeutycznej?

Bardzo często pytają nas Pacjenci – szczególnie ci, którzy korzystają z usług fizjoterapeutycznych po raz pierwszy – jak przygotować się do wizyty lub medycznego treningu funkcjonalnego.

Pytanie pozornie banalne, w rzeczywistości zaś bardzo istotne zarówno dla komfortu Pacjenta jak i terapeuty. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości w tym względzie, stworzyliśmy listę z odpowiedziami na najczęściej zadawane przez Państwa pytania:

 1. Jak mam się ubrać?
  Zalecamy strój sportowy: spodenki, dresy, koszulka, klapki lub obuwie sportowe. Ważne, aby strój był wygodny, dający możliwość wykonywania swobodnych ruchów, ale również łatwego dostępu do miejsc terapeutyzowanych.
 2. Czy przed wizytą należy brać prysznic?
  Nie jest to konieczne, jednak bywają sytuacje, kiedy niewystarczająca higiena osobista może spowodować dyskomfort zarówno dla Pacjenta jak i terapeuty. Aby tego uniknąć, warto zabrać ze sobą świeżą bieliznę, skarpetki, a w przypadku, kiedy jesteśmy po całym dniu pracy i chcielibyśmy się odświeżyć bezpośrednio przed wizytą, istnieje możliwość skorzystania z prysznicu w naszym gabinecie. Wtedy należy zabrać ze sobą ręcznik, szampon, żel i klapki prysznicowe.
 3. Czy przed wizytą wolno smarować maściami miejsca urazowe?
  Nie. Okolice terapeutyzowane powinny być wolne od wszelkich maści, kremów, plastrów rozgrzewających itd., gdyż utrudniają lub uniemożliwiają one pracę fizjoterapeutyczną. Maści używamy po a nie przed zabiegiem.
 4. Jak przygotować się do treningu funkcjonalnego?
  Bardzo podobnie jak do zabiegu. Należy wziąć wygodny strój sportowy, obuwie sportowe, świeże skarpetki, a osoby korzystające z prysznica: ręcznik, klapki i kosmetyki.
 5. Gdzie mogę się przebrać?
  W naszym gabinecie są dwie przebieralnie, do korzystania z których gorąco zachęcam.
 6. Czy jest możliwość przed lub po zabiegu skorzystania z prysznicu?
  Tak. Prosimy tylko o zabranie ze sobą ręcznika, klapek i kosmetyków.

Zespół PhysioTeam