Historia

Gdy w roku 2006 Sławomir Chomiak – świeżo upieczony absolwent Wydziału Fizjoterapii AWF we Wrocławiu zdecydował się otworzyć swój pierwszy, skromny gabinet fizjoterapeutyczny przy ul. Więziennej, nie przeczuwał, że nazwa PHYSIOTEAM stanie się niebawem znaną i rozpoznawalną marką na wrocławskim rynku usług medycznych.

Pomysł na utworzenie nowej jakości w dziedzinie fizjoterapii zrodził się z pasji i wiedzy, u podstaw której leżą dwa proste pytania: dlaczego i po co? Wyniesiona z uczelni wiedza teoretyczno-praktyczna nie zaspokoiła w pełni potrzeb młodego fizjoterapeuty. Bardzo wnikliwie zaczął badać przyczyny dolegliwości, z jakimi zgłaszali się do niego Pacjenci, próbując dogłębnie zrozumieć mechanizmy powstawania nieprawidłowości i przypadłości, po to aby w procesie terapeutycznym znaleźć najodpowiedniejsze i najefektywniejsze metody leczenia. „Jeśli zrozumiesz, dlaczego coś się wydarzyło i wiesz, po co zastosować ten lub inny element terapii, będziesz mógł skutecznie pomóc pacjentowi.”

Liczba zadowolonych Klientów rosła na tyle szybko, że niebawem znalezienie nowej lokalizacji stało się koniecznością. Gabinet na ul. Zakrzowskiej przyjmował Pacjentów tylko przez okres kilkunastu miesięcy, po czym został przeniesiony na ul. Manganową, i stał się główną siedzibą firmy na 8 kolejnych lat. Tam ukształtował się ostatecznie skład teamu złożonego z podobnych do założyciela pasjonatów – fachowców o holistycznym, wielokierunkowym i interdyscyplinarnym podejściu do fizjoterapii. Szybko okazało się, że potrzeby rynku są ogromne a elastyczność i konieczność ewolucji oraz ewaluacji stały się priorytetem pracy młodego teamu.

W gabinecie zaczęli pojawiać się nie tylko Pacjenci z typowymi dolegliwościami aparatu ruchu, ale osoby z coraz bardziej złożonymi problemami i oczekiwaniami, wymagającymi opieki zarówno terapeutycznej jak i lekarsko-specjalistycznej. Do PhysioTeamu dołączył trener personalny, dietetyk, neurolog i ortopeda, rozszerzając tym samym wachlarz proponowanych usług. Coraz częściej można było spotkać założyciela oraz członków jego zespołu na wszelkiego rodzaju eventach, promujących świadomość dotyczącą problemów zdrowotnych, profilaktyki oraz zdrowego trybu życia.

Dbałość, wiedza, fachowość, indywidualne podejście, przyjazna i przyjacielska atmosfera pracy zjednywały z miesiąca na miesiąc coraz większą liczbę Klientów, tak że w roku 2017 po raz kolejny Physioteam musiał poszukać nowej, większej i lepiej przystosowanej do rosnących wymogów lokalizacji. Od 1 października 2017 r. gabinet mieści się we Wrocławiu przy ul. Trwałej 7, gdzie w nowo wyremontowanych pomieszczeniach proponuje swoim Pacjentom bogatszą paletę usług z niezmienną gwarancją jakości marki PHYSIOTEAM.